בחזרה למעלה

מחרוזות סדנת התבגרות משותפת

 

"מחרוזות" מציעה לכן לפתוח דלת לחוויה שתעצים ותעשיר את השנה המיוחדת הזו ותאפשר ליצוק ערך ומשמעות נוספת לבת המצווה. בעזרת הסדנאות אנו יוצרות גשר לשיח משמעותי ובעל ערך בין אמהות ובנות המקל על ההתמודדות המשותפת במהלך גיל ההתבגרות.

"מחרוזות - חווית התבגרות משותפת" קמה בעקבות שנת בת המצווה של בנותינו. רצינו לתת לשנה זו ערך מוסף נוסף לחגיגות המשפחתיות וראינו בכך הזדמנות להעניק להן חוויה משמעותית משותפת יחד איתנו.

"מחרוזות" מציעה סדרת סדנאות משותפות להורים ומתבגרים, העוסקות בנושאים מגוונים הרלוונטיים לגיל ההתבגרות. הסדנאות מועברות  בצורה חווייתית, מגוונת ושונה וכל נושא הוא בעל חשיבות בפני עצמו.

הסדנאות של "מחרוזות" מאפשרות פתיחות, קרבה וחיבור בין הילד להורה  ותורמות לחיזוק הקשר. הפעילויות של "מחרוזות" מעצימות באופן ניכר את התקשורת ושתוף הפעולה, משלבות הנאה ולמידה חווייתית ובעלות ערך מוסף גבוה. הסדנאות מאפשרות לנו ההורים לעצור לרגע, להניח את משימות היום יום בצד ולהקדיש זמן איכות משותף עם ילדינו.
 

מי אנחנו

שמי נגה קורן, אני עובדת סוציאלית מנוסה ומנחת קבוצות מוסמכת. אני אימא לשלושה ילדים מקסימים, נשואה לזהר ומתגוררת בעיר מודיעין. אני במקור מקיבוץ דורות ואת שנת בת המצווה חגגנו עם הבנים בשכבה. במהלך שנה זו  קיבלנו 12 משימות שעמידה בהן הצביעה על עצמאות, התבגרות ותרומה לקהילה. כנערה חשתי גאווה גדולה שהצלחתי עם בני כיתתי לעמוד במשימות. כשביתי הגיעה לגיל 12 רציתי לתת לה לחוש את החוויה ולהעביר את המשמעות של גיל המצווה.

שמי 
איילת גינזבורג, נשואה לאסף ואמא לשלושה ילדים - חייל, תיכוניסטית וילד בבית ספר יסודי. שלושת הגילאים השונים והמאתגרים מחייבים ומאפשרים להתמודד עם גיל ההתבגרות באופנים שונים. בנוסף להיותי אמא אני מנחת קבוצות ומרצה.
כילדה שגדלה בעיר, בשנת בת המצווה שלי לא הייתה יציקת תוכן משמעותית לשנה זו. בהסתכלות לאחור הרגשתי שמשהו חסר: תוכן, משמעות, חוויה. מהמקום הזה רציתי להעניק לביתי ערך מוסף של חוויה משמעותית, תוכן, שיח והידברות ולהתייחס באופן ייחודי לגיל ההתבגרות.

אנו מאמינות כי בעזרת תקשורת נכונה אפשר להתמודד עם כל מכשול.  אנו רואות חשיבות רבה במקומו של המבוגר בחיי המתבגר בהכוונה, תמיכה, גיבוי ובניית גבולות שומרים ומגנים.

 

איילת גינזבורג ונגה קורן - מחרוזות
חדש במחרוזות             
המלצה מאורית
"נגה ואיילת היקרות, 
רציתי להודות לכן על החויה שעברנו יחד איתכם במסגרת הפעילות של סדנת מחרוזות....."
המלצה ממיכל - הוד השרון
"...חלפו בי תובנות בנוגע ליחסים עם ביתי, ואפילו בנוגע לחיי האישיים. הפעילויות שעברנו היו מעניינות, חווייתיות....."
המלצה מקבוצת בן שמן
"...עזרתן לנו להרכיב משקפיים שיאפשרו לראות ובעיקר הזמנתן אותנו להתבונן, לעצור לרגע, להקשיב...."איילת גינזבורג                           נגה קורן

מחרוזות חווית התבגרות משותפת