בחזרה למעלה
איילת גינזבורג ונגה קורן - מחרוזות
הסדנאות             

 

 

נגה קורן

 

"מחרוזות" מציעה לכן לפתוח דלת לחוויה שתעצים ותעשיר את השנה המיוחדת הזו ותאפשר ליצוק ערך ומשמעות נוספת לבת המצווה. בעזרת הסדנאות נבנים יסודות לשיח משמעותי ובעל ערך בין אמהות ובנות המקל על ההתמודדות המשותפת במהלך גיל ההתבגרות.

 

"מחרוזות" קמה לפני 7 שנים בשנת הבת המצווה של בתי הגדולה. רציתי לתת לשנה זו תוכן ערכי שיתווסף לחגיגות המשפחתיות, והזדמנות להעניק לבתי חוויה משמעותית משותפת איתי.

 

"מחרוזות" מציעה סדרת סדנאות משותפות להורים ומתבגרים, העוסקות בנושאים מגוונים הרלוונטיים לגיל ההתבגרות. הסדנאות מועברות  בצורה חווייתית, מגוונת ושונה וכל נושא בעל חשיבות בפני עצמו.

 

הסדנאות מאפשרות פתיחות, קרבה וחיבור בין הילד להורה  ותורמות לחיזוק הקשר. הפעילויות מעצימות את התקשורת ושתוף הפעולה, משלבות הנאה ולמידה חווייתית. הסדנאות מאפשרות לנו ההורים לעצור לרגע, להניח את משימות היום יום בצד ולהקדיש זמן איכות משותף עם ילדינו. 

 

 

 

מי אני

 

שמי נגה קורן​, עובדת סוציאלית מעל עשרים שנה, פסיכותרפיסטית קלינית ומנחת קבוצות מוסמכת.

 

מתגוררת במודיעין, נשואה לזהר ואימא לשלושה ילדים  - תאומים בני שמונה עשרה - הבן במכינה קדם צבאית, ובת חיילת, ומתבגרת קלאסית בת חמש עשרה.

 

גדלתי בקיבוץ דורות ואת שנת בת המצווה חגגנו במשותף הבנים ובנות השכבה. בשנה זו  קיבלנו 12 משימות שעמידה בהן הצביעה על עצמאות, התבגרות ותרומה לקהילה. כנערה חשתי גאווה גדולה שהצלחתי עם בני כיתתי לעמוד במשימות. כשבתי הגיעה לגיל 12 רציתי לתת לה לחוש את החוויה ולהעביר את המשמעות של גיל המצווה.

 

שנת המצווה היא הזדמנות פז לעבור חוויה משותפת לקינוח שנות הילדות של בנותינו ובנינו, ולשתול זרעים לקשר בריא ומחזק בשנות הבגרות. אני מאמינה שבעזרת תקשורת נכונה אפשר להתמודד עם כל מכשול.  אני רואה חשיבות רבה במקומו של המבוגר בחיי המתבגר בהכוונה, תמיכה, גיבוי ובניית גבולות שומרים ומגנים.

מחרוזות סדנת התבגרות משותפת

מחרוזות חווית התבגרות משותפת